Online iş dünyasında yeni tendensiya: “Mikroxidmət freelancer” modeli
Sahibkartv.az xəbər verir ki, artıq online iş bazarında fərdi freelancerlər yerini kiçik və çevik komandaların tətbiq etdiyi mikroxidmət modellərinə verir. Bu yeni yanaşmada komandalar müəyyən bir layihənin bütün mərhələlərini — dizayn, proqramlaşdırma, marketinq, hətta hüquqi və maliyyə məsləhət xidmətlərini vahid paket kimi təklif edirlər. Beləliklə, müştərilər bir neçə ayrı-ayrı freelancerlərlə deyil, tam koordinasiyalı, sürətli və keyfiyyətli xidmət təqdim edən komandalarla əməkdaşlıq edirlər. Xüsusilə ABŞ və Kanadada bu model texnologiya startapları, e-ticarət şirkətləri və kiçik sahibkarlar arasında sürətlə populyarlıq qazanır. Mütəxəssislər bildirir ki, mikroxidmət əsaslı online əməkdaşlıq modeli gələcəkdə qlobal iş bazarının əsas trendlərindən birinə çevriləcək və iş dünyasında rəqabəti daha da artıracaq.