Ermənistanın baş naziri və Vətəndaş Müqaviləsi Partiyasının lideri Nikol Paşinyan partiyanın İdarə Heyətinin üzvlərinin siyahısı ilə bağlı qərar verib.
Bu barədə “Joxovurd” qəzeti öz mənbələrinə istinadən məlumat yayıb.
Qəzet qeyd edir ki, yenilənmiş tərkibdə İrəvan meri Tiqran Avinyan, parlamentin sədri Alen Simonyan, müdafiə naziri Suren Papikyan, ərazi idarəetmə və infrastruktur naziri David Xudatyan, iqtisadiyyat naziri Gevorq Papoyan, baş nazir aparatının rəhbəri Arayik Arutyunyan, "Elseti Ermənistan"ın meneceri vəzifəsini icra edən Romanos Petrosyan, parlamentin vitse-spikeri Ruben Rubinyan, Dövlət Dumasının fraksiya rəhbəri Hayk Konjoryan, deputatlar Vaaqn Aleksanyan, Hasmik Hakobyan, Alxas Qazaryan, Sona Qazaryan, Arusyak Manavazyan, baş nazirin mətbuat katibi Nazeli Baqdasaryan və Tavuş vilayətinin qubernatoru Hayk Qalumyan yer alacaq.
Partiyanın İdarə Heyətinə seçkilər sentyabrın 20-nə təyin edilib. Ümumilikdə 42 namizəd qeydə alınıb, lakin qurumda yalnız 20 yer mövcuddur.